10 Ekim 2015 Cumartesi  ÜNÜVAR SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR 11:37  Karataş CHP’de birleşiyor 11:32  CHP Ceyhan’da seçim bürosu açtı.  08:56  HALK İSTEDİ, HEMEN KÖPRÜ YAPILDI 10:10  Zeydan Başkan’ın muhtarlarla ‘beyin fırtınası’ndan vatandaş odaklı projeler çıkıyor 10:08  Başkan Sözlü, İtfaiye’nin daima hazır bulunmasının önemine değindi 10:07  Büyükşehir’den 11 parkta ücretsiz Wi-Fi hizmeti 10:06  Karaisalı Belediye Meclisi toplandı 13:03  Büyükşehir ve esnaftan, Adana için birlikte çalışma kararlılığı 13:02  Çocuk yoksulluğu CHP iktidarında son bulacak 13:00  
 Çok Okunanlar
 Karaisalı Belediye Meclisi toplandı
 Çok Yorumlananlar
 ENERJİSA, ÖZALTIN-CENGİZ VE SUYAPI DAN CEVAP BEKLİYORUZ..
2009 yılında yapımına başlanılan enerjisa köprü barajı ve hes projesinin ana yüklenicisi özaltın-cengiz ortaklığı ve denetim müşavirlik firması suyapı ölümlerin yaşandığı baraj faciası ile ilgili tek bir açıklama yapmadı..
Ulusal Basında ve Ajanslarımızda "Gökdere barajı" ifadesi ısrarla yer almıştır. Ancak böyle bir isimde bir baraj inşaatı yoktur.
 Adana İli Kozan İlçemiz Ergenuşağı köyü civarı Gökdere nehri üzerinde yapılmasına izin verilmiş olan bu baraj ve Hes işinin adı :
ENERJİSA KÖPRÜ BARAJI VE HES tir.(Bakınız:Enerjisa resmi web sitesi)
Ancak bilgi kirliliği nedeniyle insanlarımızı yitirdiğimiz bu baraj faciası ulusal kanallarımız ve ajanslarımızda ısrarla Gökdere barajı şeklinde duyurular geçmektedir.
 Yaşanan bu tür ölümlü kazalarda kim,hangi makam, hangi mevki ve hangi marka değerine sahip olursa olsun bir insan canından daha değerli olamaz.
 Şayet bir yatırım sırasında şirketlerin hatalarından dolayı masum işçilerimiz can veriyorsa bu gerçeği kimsenin saptırmasına hakkı yoktur,olamazda. Milyar dolarlar bir can ı geri getiremez,getiremiyorda.Milyar dolarlar üzerinden 4 gün geçmiş olmasına rağmen kayıp işçilerimizi bulmaya yetmiyor..
 Ciğerimiz yanıyor, yüreğimiz kanıyor...Tığ gibi delikanlılar 800 TL maaş aldıkları işlerinde bir hata yüzünden yitip gittiler.
 Evet Sayın Sabancı büyük olmak parayla olmuyor..sizin daha çok para kazanabilmek için yaptığınız yatırımlarda öldü bu insanlar, çıkıp bir taziyede bulunacakmısınız..
 Evet sayın Özaltın-Cengiz ortaklığının patronları ya siz..
Ya siz Suyapı denitim firması yetkilileri..
Köprü Barajı ve Hes yatırımının inşaatını denetlemek için sözleşme yaptınız,biz bu projenin A dan Z ye denetimini yaparız dediniz,bunun içinde bol sıfırlı kazanç temin ettiniz? Niye?
Baraj inşaatında hatalar,eksiklikler olmasın diye..
Peki buradan Kamuoyu adına size soruyorum.
Kazada ölen işçilerimizin yakınları bu merhumların ölmeden önce defalarca yakınlarına barajda çatlak olduğunu, çakıl torbalarıyla bu çatlakların su sızdırmasının önüne geçilmeye çalışıldığını söylemişler..
Siz bu derece teknik bir problemi nasıl görmediniz? yok eğer bilginiz dahilinde ise nasıl müdahale etmediniz? Yok ettinizse burada toplanan suyun bilinçli ve kontrollu bir şekilde boşaltılması için rapor yazdınızmı?Yazdınızsa kim, hangi nedenle sizi dinlemedi, önlem almadı?
 Lütfen açıklayınız?
Bu canların ölümüne sebep olan kim?
Cumhuriyet savcılığımızın tutukladığı iki yetkilimi?
Sadece bu iki mühendismi bu çatlak hakkında bilgi sahibiydi?
Yani Sabancı Enerji Grubu Genel Müdürlüğünün, Özaltın-Cengiz firmasının genel müdürlerinin bu çatlaktan ve nasıl çözüm üretiliceğinden haberleri varmıydı?
 Biz durakajans olarak bu işin sonuna kadar peşindeyiz..
Taa ki gerçekten suçlu olanlar bulunup cezalarını çekene kadar.16:40:36
10 Ekim 2015
Bu haber  2598  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Genel Editör
Cengiz Durak - Yayın Editörü
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE DÜŞÜNELİM
Yazarlar
YAŞAR SEYDAL
ÇEVRE, TOPRAK EREZYONU
Turan AYTEMUR
YENİ YILDA YENİ UMUTLARA..
YAŞAR KARABATAK
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
BİLGE ADAM YAZIYOR..
BAŞKAN SÖZLÜYÜ KUTLUYORUM..
FATİH ÖZGÜR
Son dönemde “Kentsel Dönüşüm” moda oldu.
AYLİN YILMAZ
Bencillik Hem Ruhu Hem Bedeni Yorar
İSMET TANIŞ
Kendimden ÖZÜR diliyorum...
MUHAMMED BEKTAŞ
İŞ HAYATINDA KARİYER

 

 

 Videolu Haberler
 Hanımın Çiftliği
Untitled Document

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni ?afak Türkiye Gözcü
Ak?am Zaman Posta
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
Durak AJANS
Adana ve Ulusal basından haberler
Sitemizde yayınlanan yazılardan Yazarlar sorumludur