27 Temmuz 2016 Çarşamba  Ã‡ETÄ°N: BAYRAM BARIŞ VE KARDEŞLÄ°K GETÄ°RSÄ°N 12:19  AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR 12:28  BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ’DAN BAYRAM MESAJI: 12:25  Barut’tan toplumsal barış ve huzur dileği 12:24  Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ: 09:11  BÜYÜKŞEHİR VE KOZAN BELEDİYESİ’NİN FUTBOL YAZ OKULU AÇILDI 09:10  Terör kaderimiz olamaz!  09:08  TİSK TERÖRÜ KINADI.. 09:05  Yeryüzü Sofrası Seyhan’da kuruldu 13:42  Sözlü ailesi Kubbeli Han’da  13:41  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 ENERJİSA, ÖZALTIN-CENGİZ VE SUYAPI DAN CEVAP BEKLİYORUZ..
2009 yılında yapımına başlanılan enerjisa köprü barajı ve hes projesinin ana yüklenicisi özaltın-cengiz ortaklığı ve denetim müşavirlik firması suyapı ölümlerin yaşandığı baraj faciası ile ilgili tek bir açıklama yapmadı..
Ulusal Basında ve Ajanslarımızda "Gökdere barajı" ifadesi ısrarla yer almıştır. Ancak böyle bir isimde bir baraj inşaatı yoktur.
 Adana İli Kozan İlçemiz Ergenuşağı köyü civarı Gökdere nehri üzerinde yapılmasına izin verilmiş olan bu baraj ve Hes işinin adı :
ENERJİSA KÖPRÜ BARAJI VE HES tir.(Bakınız:Enerjisa resmi web sitesi)
Ancak bilgi kirliliği nedeniyle insanlarımızı yitirdiğimiz bu baraj faciası ulusal kanallarımız ve ajanslarımızda ısrarla Gökdere barajı şeklinde duyurular geçmektedir.
 Yaşanan bu tür ölümlü kazalarda kim,hangi makam, hangi mevki ve hangi marka değerine sahip olursa olsun bir insan canından daha değerli olamaz.
 Şayet bir yatırım sırasında şirketlerin hatalarından dolayı masum işçilerimiz can veriyorsa bu gerçeği kimsenin saptırmasına hakkı yoktur,olamazda. Milyar dolarlar bir can ı geri getiremez,getiremiyorda.Milyar dolarlar üzerinden 4 gün geçmiş olmasına rağmen kayıp işçilerimizi bulmaya yetmiyor..
 Ciğerimiz yanıyor, yüreğimiz kanıyor...Tığ gibi delikanlılar 800 TL maaş aldıkları işlerinde bir hata yüzünden yitip gittiler.
 Evet Sayın Sabancı büyük olmak parayla olmuyor..sizin daha çok para kazanabilmek için yaptığınız yatırımlarda öldü bu insanlar, çıkıp bir taziyede bulunacakmısınız..
 Evet sayın Özaltın-Cengiz ortaklığının patronları ya siz..
Ya siz Suyapı denitim firması yetkilileri..
Köprü Barajı ve Hes yatırımının inşaatını denetlemek için sözleşme yaptınız,biz bu projenin A dan Z ye denetimini yaparız dediniz,bunun içinde bol sıfırlı kazanç temin ettiniz? Niye?
Baraj inşaatında hatalar,eksiklikler olmasın diye..
Peki buradan Kamuoyu adına size soruyorum.
Kazada ölen işçilerimizin yakınları bu merhumların ölmeden önce defalarca yakınlarına barajda çatlak olduğunu, çakıl torbalarıyla bu çatlakların su sızdırmasının önüne geçilmeye çalışıldığını söylemişler..
Siz bu derece teknik bir problemi nasıl görmediniz? yok eğer bilginiz dahilinde ise nasıl müdahale etmediniz? Yok ettinizse burada toplanan suyun bilinçli ve kontrollu bir şekilde boşaltılması için rapor yazdınızmı?Yazdınızsa kim, hangi nedenle sizi dinlemedi, önlem almadı?
 Lütfen açıklayınız?
Bu canların ölümüne sebep olan kim?
Cumhuriyet savcılığımızın tutukladığı iki yetkilimi?
Sadece bu iki mühendismi bu çatlak hakkında bilgi sahibiydi?
Yani Sabancı Enerji Grubu Genel Müdürlüğünün, Özaltın-Cengiz firmasının genel müdürlerinin bu çatlaktan ve nasıl çözüm üretiliceğinden haberleri varmıydı?
 Biz durakajans olarak bu işin sonuna kadar peşindeyiz..
Taa ki gerçekten suçlu olanlar bulunup cezalarını çekene kadar.16:40:36
27 Temmuz 2016
Bu haber  3003  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Genel Editör
Cengiz Durak - Yayın Editörü
TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN!!
Yazarlar
YAŞAR SEYDAL
ÇEVRE, TOPRAK EREZYONU
Turan AYTEMUR
YENİ YILDA YENİ UMUTLARA..
MUHAMMED BEKTAŞ
İŞ HAYATINDA KARİYER
YAŞAR KARABATAK
CHP'DE ADAY BELİRLEME SÜRECİ NASIL OLACAK?
BİLGE ADAM YAZIYOR..
BAŞKAN SÖZLÜYÜ KUTLUYORUM..
FATİH ÖZGÜR
Son dönemde “Kentsel Dönüşüm” moda oldu.
İSMET TANIŞ
Kendimden ÖZÜR diliyorum...

 

 

 Videolu Haberler
 
Untitled Document

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni ?afak Türkiye Gözcü
Ak?am Zaman Posta
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
Durak AJANS
Adana ve Ulusal basından haberler
Sitemizde yayınlanan yazılardan Yazarlar sorumludur