25 Temmuz 2016 Pazartesi  Ã‡ETÄ°N: BAYRAM BARIŞ VE KARDEŞLÄ°K GETÄ°RSÄ°N 12:19  AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR 12:28  BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ’DAN BAYRAM MESAJI: 12:25  Barut’tan toplumsal barış ve huzur dileği 12:24  Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ: 09:11  BÜYÜKŞEHİR VE KOZAN BELEDİYESİ’NİN FUTBOL YAZ OKULU AÇILDI 09:10  Terör kaderimiz olamaz!  09:08  TİSK TERÖRÜ KINADI.. 09:05  Yeryüzü Sofrası Seyhan’da kuruldu 13:42  Sözlü ailesi Kubbeli Han’da  13:41  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 DURAKAJANS TUFANBEYLİ TERMİK SANTRALI BÖLGESİNDEYDİ..
ÇEVRECİ YAZAR CENGİZ DURAK ENERJİSA TARAFINDAN YAPIMI GERÇEKLEŞECEK OLAN TERMİK SANTRAL BÖLGESİNDE BELEDİYE BAŞKANI RECEP BALI VE KÖYLÜLERLE GÖRÜŞTÜ..
 Sabancı Holding Enerji Grubu tarafından lisansı alınarak hayata geçirilen Tufanbeyli Termik Santralı Projesi bugüne kadar birçok spekülasyona konu oldu..
 Kayarcık ve Yamanlı Köylerinin olduğu bölgede altyapı çalışmalarına başlanılan Termik Santral ile ilgili olarak çevre köylerde vatandaşlarla biraraya gelen Durak, köylülerin santral ile ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerini aldı.
 Tufanbeyli Belediye Başkanı Recep BALI ile makamında görüşen yazarımız bu ziyaretinde Tufanbeyli Termik Santralı ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.
 Yaptığı ziyaret sonrası izlenimlerini okurlarımızla paylaşan Durak " Öncelikle Sayın Tufanbeyli Belediye Başkanımız Recep BALI ya bizlere gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Başkanımızla Santral bölgesindeki köylerimizde ikamet eden vatandaşlarımızdan bize iletilen sorunlar ve çözümleri üzerine verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Sayın Başkan Bölgede hiçbir sorun olmadığını, köylülerin mutlu ve umutlu olduklarını vurgularken " Tufanbeyli Termik Santralının bölgemizde olması İlçemiz Ekonomisi ve Sosyal yaşamı üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İşsizliğin önüne geçilmesi noktasında bu santralın önemi büyüktür. Elbette bu santralın yapılmasında herşeyin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz, ancak gerek Ülkemiz, gerekse İlçemiz açısından bu tip büyük yatırımların olması son derece sevindiricidir"dedi.
 Durak " 1950 li yıllarda Milli Enerji Politikalarını belirleyerek bu istikamette Ülkelerinin Enerjide dışa bağımlılığından kurtaran gelişmiş Devletler, elde ettikleri Enerji sayesinde Ağır Sanayi hamlelerini gerçekleştirebilmişlerdir. Oysa aynı yıllarda "Su Akar Türk Bakar" mantığından kendini sıyıramayan Hükümetlerimiz Akarsularımız,Güneşimiz, Rüzgarımız, Jeotermal Kaynaklarımız,Kömürle çalışan Termik santrallarımız hatta bir adım ileriye taşırsak Nükleer Santrallarımızın kurularak dışa olan Enerji bağımlılığımızdan kurtulmak yerine Enerjiyi dışarıdan temin etme noktasına sıkışıp kalmışlardır. Bu hatanın vahim sonuçlarını son yıllarda şiddetle gözlemlemekteyiz.
 Çevreci anlaşıytan taviz vermeden kurulacak her Enerji Yatırımı gelecek nesillerimizin daha müreffeh ve mutlu bir Türkiyede yaşamalarının önünü açacaktır. Çevreci grupları 1970 li yıllardan bu yana ısrarla kışkırtan Batılı Vakıf ve Düşünce Kuruluşları Türkiyenin kendi kendine yetebilecek Enerjiyi elde etmesini asla istemediğinden Milli Enerji alanında atılan her adımı Provakatif eylemlerle durdurmayı başarmıştır..
 Tek bir Ampülün aydınlatmasına ihtiyaç duyan her Çevreci Aydın bu elektriğin elde edilmesi için yapılan ve yapılacak olan Enerji yatırımlarına karşı durmamalıdır.
 Hala %97 oranında dışa bağımlı olan Ülkemizde hiç bir mantık, karşı duruşu onaylamaz, onaylamamalıdır. Enerji yatırımlarında gözetilecek, mercek altına alınacak yegane başlık "Çevre" " İş ve İşçi Güvenliği" olmalıdır..
 Bu ana başlıklarda sorun çıkarmayan her türdeki Enerji Yatırımı destek görmelidir" dedi.
 TUFANBEYLİ TERMİK SANTRALI PROJESİ ÇEVRECİDİR.
Evet bu attığımız başlığın arkasında olacağız. Çünkü Dünyada ilk kez uygulanacak olan "YAYGIN YATAKLI AKIŞGAN YATAK TEKNOLOJİSİ " bu projede uygulanacaktır.
Biz Durak Ajans olarak bu tip santral kurulumunun nasıl işletileceğine dair bir ön araştırma yaptık. Bu tip bir Projenin Kesinlikle Çevreci olduğunu gördük..
 O halde bu projeye karşı çıkmaktansa, bu pojenin uygulanması noktasında bir zaafiyet oluşmasının önüne geçmek adına,kamuoyunu düzenli bir şekilde bilgilendirmek kalıyor..bu görevide biz durakajans.com olarak sonuna kadar yapmaya kararlıyız..
 Sayın Başbakanımızı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızı, Çevre ve Orman
Bakanımızı Milli Enerji Politikasının oluşmasında gösterdikleri üstün
gayret ve mücadelelerinden dolayı tebrik ve takdir ediyoruz.
 
Son bir dipnot : Tufanbeyli Termik Santral Projesinin başında Ülkemizin yetiştirdiği en deneyimli Mühendisi Sayın Sinan EGELİ bulunuyor..Kendisinin varlığıda bu projenin doğru uygulanması noktasında önem arzediyor.11:48:35
25 Temmuz 2016
Bu haber  2760  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 hüseyin keçe  2012-12-03
  ucuza gitmiş
 sayın gazetecimiz tuzu kurularla görüşmüş katşıt görüşlüler yokmu idi acaba.yoksa belediye başkanınıntaraf oldugunu bilmiyormu idi acaba yazık çok ucuza gitmiş
 korhan korkmaz  2012-05-07
  yamanli termik santrali.
 sesimizi malesef duyuramiyoruz lütfen bizlere yardimci olun.kurulacak sentral tüm hizi ile devam ediyor.ama malesef köylülerin haklari verilmiyor .500 yildir bizler burdan ekmek yiyoruz binlerce insan bir 500 yildaha ekmek yiyecek.ama malesef cok az fiyatlarla köylüleri kandiriyorlar.dönümü 2000 ile 7000tl.arasinda para veriyorlar.ve tarlalarimizi alirken hic bizlere sormuyorlar.istedikleri arazilerin etrafini ceviriyorlar artik burasi size ait degil diyorlar.ve köylü inanin caresiz bir sekilde kaderine razi oluyor.elbette,ki bizlerde istiyoruz fabrikalar kurulsun is sahalari acilsin ama bunlari yaparken,de hak sahiplerinin hakarini,da unutmasinlar.birileri,ni memnun ederken birilerinin,de haklarini gasp etmesinler.inanin bir kurus fazla rant pesinde degiliz sadece hak ve ekmegimizin pesindeyiz.tesekkür ederim.
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Genel Editör
Cengiz Durak - Yayın Editörü
TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN!!
Yazarlar
YAŞAR SEYDAL
ÇEVRE, TOPRAK EREZYONU
Turan AYTEMUR
YENİ YILDA YENİ UMUTLARA..
MUHAMMED BEKTAŞ
İŞ HAYATINDA KARİYER
YAŞAR KARABATAK
CHP'DE ADAY BELİRLEME SÜRECİ NASIL OLACAK?
BİLGE ADAM YAZIYOR..
BAŞKAN SÖZLÜYÜ KUTLUYORUM..
FATİH ÖZGÜR
Son dönemde “Kentsel Dönüşüm” moda oldu.
AYLİN YILMAZ
Bencillik Hem Ruhu Hem Bedeni Yorar
İSMET TANIŞ
Kendimden ÖZÜR diliyorum...

 

 

 Videolu Haberler
 
Untitled Document

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni ?afak Türkiye Gözcü
Ak?am Zaman Posta
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
Durak AJANS
Adana ve Ulusal basından haberler
Sitemizde yayınlanan yazılardan Yazarlar sorumludur